Jacek Kaleta

Jacek Kaleta

Share on facebook
Facebook

Wstępny kurs online [8 listopada – 8 grudnia]

Uwolnij Muzykę – Technika Alexandra
Wstępny kurs online
Niedziela 8 listopada  – wtorek 8 grudnia 2020

Zacznę słowami uczestnika pierwszej edycji mojego kursu:

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałaś/eś tak, to prawdopodobnie zainteresuje Cię druga edycja mojego kursu online. Informacje i wsparcie jakie otrzymasz w czasie tego kursu pomogą zrobić Ci pierwsze kroki w kierunku rozwiązania swoich problemów i czerpania większej satysfakcji i przyjemności z gry i śpiewu.

Nazywam się Jacek Kaleta i jestem certyfikowanym nauczycielem Techniki Alexandra. Pomagam muzykom w rozwiązywaniu problemów związanych z grą i wydobyciu swojego pełnego potencjału muzycznego. Pomagam im uwolnić muzykę.


Sekret muzyków klasycznych


Mój znajomy nauczyciel Techniki Alexandra z Londynu wspomniał ostatnio o “sekrecie muzyków klasycznych”. Tym sekretem jest to, że wszystkie akademie muzyczne mają nauczycieli Techniki Alexandra. Niestety jest to prawdą tylko w Wielkiej Brytanii..

Studenci muzyki poprzez Technikę Alexandra otrzymują również szerszą edukację skupioną na tym jak muzyk może dbać o siebie w czasie gry i nie tylko. Poniżej cytuję uczestnika pierwszej edycji kursu online:


Najważniejsza osoba w procesie zmiany – Ty

Prawda jest taka, że nikt inny nie weźmie odpowiedzialności za Twoje samopoczucie i zdrowie – ani pracodawca, ani uczelnia. Tylko Ty jesteś w stanie zainicjować pozytywny proces zmiany w swojej relacji do instrumentu/śpiewu, występu, muzyki i zawodu muzyka.

Technika Alexandra nie jest magiczną pigułką. Wymaga regularnej praktyki – na szczęście będąc muzykiem doskonale rozumiesz ten koncept. Sumiennie i regularnie aplikując TA możesz liczyć na to, że efekty będą widoczne.

Dodatkową korzyścią z wprowadzania takich pozytywnych zmian jest uczucie zadowolenia wynikające z brania kontroli nad swoją sytuacją – Ci którzy tego doświadczyli wiedzą jak wspaniałe jest to uczucie.

Jak szybko możesz liczyć na rezultaty? To zależy od wielu czynników, ale jeżeli skupisz się nad tym co może być w Twojej kontroli – czyli wybór odpowiedniego nastawienia i intencji i regularna aplikacja przedstawionych ćwiczeń, to już w czasie trwania kursu będziesz mógł/mogła spodziewać się widzieć pierwsze pozytywne zmiany.

Rola wspierającego nauczyciela

W wielu przypadkach osoby, które zwracały się do mnie o wsparcie nie miały odpowiedniego wsparcia w swoim środowisku – z rozmów jakie z nimi odbyłem widoczny był brak empatii, zrozumienia i konstruktywnego wsparcia ze strony nauczycieli. Niestety nasza edukacja muzyczna nie uwzględnienia całej osoby w swoim podejściu.

Co gorsza, znam osoby, które zostały zniechęcone, wręcz skrzywdzone przez niewrażliwych I toksycznych nauczycieli. Przykre, ale prawdziwe.

Jeśli masz szczęście mieć wspierającego nauczyciela – to wspaniale, jeśli nie miałaś/eś pod tym względem szczęścia, to możesz liczyć z mojej strony na wsparcie, wyrozumiałość i konstruktywny feedback.

Znaczenie wspierającej grupy

Z mojego doświadczenia jako uczestnik i prowadzący zajęcia; praca i nauka w grupie osób, które mają podobne doświadczenia i aspiracje jest niezastąpionym wsparciem w procesie zmiany.

Łatwiej jest się zmotywować do codziennej praktyki wiedząc, że dzielimy ten proces z innymi ludźmi. Moja praca może być wsparciem dla innych osób, a jednocześnie mogę szukać tego oparcia w innych.

Możliwość dzielenia wspólnej przestrzeni z innymi ludźmi, którzy dzielą naszą pasję może stać się dla nas źródłem inspiracji i motywacji. Dostęp do energii takiej grupy jest moim zdaniem równie wartościowy jak informacje, którymi będę się dzielił w czasie tego kursu. Jedna z uczestniczek pierwszej edycji kursu wspomniała:

Dobra wiadomość jest taka, że nawyki można zmienić. Wymaga to czasu, kultywowania odpowiedniego nastawienia i rozwijania uważności. Zmiany te można oczywiście wprowadzać samemu, ale nie zawsze jest to takie proste. I tutaj pojawia się znaczenie wsparcia grupy prowadzonej przez bardziej doświadczoną osobę.

W grupie ludzi, których łączy wspólny cel więcej staje się możliwe dla każdego uczestnika. W kontekście doświadczeń innych osób łatwiej jest zobaczyć siebie i swoje nawyki, a zauważenie to jeden z pierwszych kroków w pracy z nawykami. Moim celem jest stworzyć warunki w grupie dzięki którym uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie i rozkwitać.

Format kursu

Oto co otrzymasz biorąc udział w tym kursie:

  • Od niedzieli do czwartku, 4-5 razy w tygodniu będę wysyłać e-mail z teorią i krótkim i prostym zadaniem do wykonania.
  • W każdą niedzielę (19.30-21.00) odbędzie się grupowa lekcja z użyciem darmowego programu Zoom. Nagranie video będzie dostępne do odtworzenia później, więc nawet jeżeli nie będziesz w stanie wziąć udział w danej sesji, będziesz mógł nadrobić zaległości w swoim czasie. W sumie będzie 5 spotkań.
  • W każdy wtorek (19.45 – 20.45) odbędzie się dodatkowe spotkanie. Celem tych sesji jest pomoc w integrowaniu prezentowanego materiału.
  • Dostęp do zamkniętej grupy na FB. To będzie nasza przestrzeń do dzielenia się komentarzami, obserwacjami i pytaniami.
  • Nagrania audio do samodzielnej praktyki.

Nagrania wszystkich spotkań grupowych będą dostępne do odtworzenia online, a nagrania do ćwiczeń i lekcje będą wysłane na maila, więc nawet jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz w stanie w pełni zaangażować się w pracę w czasie kursu, to będziesz mógł nadrobić zaległości w swoim czasie 🙂


Dla kogo jest przeznaczony jest ten kurs?

Przede wszystkim jest on przeznaczony dla muzyków: instrumentalistów i wokalistów, grających dowolny styl i na każdym poziomie umiejętności (to nie jest kurs muzyczny!) Jedynym kryterium jest chęć i otwartość do wspólnej pracy.

Kurs ten może być szczególnie atrakcyjny dla osób, które nie mają dostępu do nauczyciela Techniki Alexandra w swoim mieście, co w praktyce oznacza wszystkie osoby w Polsce spoza Krakowa (kilka miesięcy w roku) Warszawy i okolic Tychów.

Korzyści

Ważne jest dla mnie, żeby być w tym momencie z Tobą szczery: nie mogę zagwarantować korzyści jakie wyciągniesz z tego kursu, ponieważ nie zależy to w pełni ode mnie.

Mogę jednak z wielkim przekonaniem Tobie uczciwie powiedzieć, że jeżeli sumiennie będziesz pracować nad zaprezentowanym materiałem, to w ciągu tych 3 tygodni zaczniesz widzieć pozytywne zmiany w Twoim ciele i komforcie gry.

Każdy z nas jest inny i pracuje we własnym tempie. Jednak jeszcze nie spotkałem studenta, który wziął Technikę Alexandra na poważnie i nie zauważył pozytywnych zmian.

Muzycy rozumieją, że aby móc osiągnąć pewien standard na swoim instrumencie potrzebna jest regularna praktyka. Podobnie jest z Techniką Alexandra. Sumienna codzienna praktyka z czasem zaczyna mieć efekt kumulacyjny.

Ramy czasowe kursu

Niedziela 8 listopada – wtorek  8 grudnia 2020r.

Koszt kursu

Inwestycja = 350 zł

W co inwestujesz? Inwestujesz w siebie, w swoje umiejętności i rozwój muzyczny.

Osoby, które zarejestrują się do środy 28 października dostaną darmową 50 minutową indywidualną lekcję online (30 minutowa sesja w przypadku rejestracji do środy 4 listopada)

Jeżeli w pierwszym tygodniu stwierdzisz, że jednak to nie jest kurs dla Ciebie, to gwarantuję zwrot 100% poniesionych kosztów, bez zadawania pytań. Nic nie ryzykujesz.

Jeżeli zastanawiasz się czy ten kurs jest dla Ciebie, ale nie jesteś pewna/pewien i masz pytania, to umów się na bezpłatną 15 minutową konsultację, albo zadaj mi pytanie.

Ilość miejsc ograniczona.

Rejestracja

Rezerwacja miejsca następuje po wykonaniu przelewu bankowego. Napisz do mnie, żeby otrzymać instrukcje do przelewu.